.
   
čtvrtek 7. prosince
svátek slaví Ambrož, Benjamín , zítra Květoslava, Květomila
 
autor Lastura.cz

Čakry linie Hara

23.07.2010

Hara linie
Hara čakry

popisek

Většina léčitelů se řídí systémem čaker Kundalíni. V poslední době se však objevují i popisy dalších čaker, kterým se říká „hara-linie“ podle trojčakrového systému Barbary Brennanové. Diane Steinová tento systém dopracovala na třinácti čakrový systém emocionálního těla.

Hara linie udržuje náš smysl života, to, proč jsme zde v daném okamžiku. Jasné pochopení tohoto smyslu vede k produktivitě, naplnění a vyrovnanosti. Energetické bloky na této linii nám překážejí v dosažení našeho smyslu života.

Stejně jako Kundalíni čakry mají i hara čakry barevný systém, který odpovídá barvě různých kamenů. Pomocí energie kamenů lze zasáhnout do energie čaker.


První transpersonální čakra je nadosobní centrum nad hlavou a jmenuje se holotropní bod. Je transparentní, takže obsahuje všechny barvy a žádnou barvu. Je to naše spojení s energií vesmíru nebo energií Prázdna (odpovídá přibližně korunní čakře v Kundalíni systému). Obsahuje důvod, proč se daný jednotlivec vtělil do tohoto těla, s touto myslí, s těmito emocemi a tímto duchem. Část univerzální energie se v tomto bodě mění na individuální realitu a život. Čchi Kung nazývá tento bod Nebeské Čchi, jiné jméno je Hvězda duše. Aktivují ji bezbarvé kameny (např. horský křišťál).

Níže po ní následuje centrum, které sestává ze dvou stříbrných čaker za očima. Tyto se nazývají zrakové čakry. Oči se při léčení využívají jako laser, využívají se při vizualizaci a vizualizace se zas využívá i pro vybudování našich požadavků (kouzel). Jsou to čakry nižší důležitosti, ale pro léčitele významné. Otevírají je šedé, stříbřité a třpytivé kameny.

Následuje čakra kauzálního (příčinného) těla. Nachází se na bázi lebky, kde se šíje spojuje s hlavou. Někteří léčitelé vidí toto důležité centrum jako stříbro bílé, jiní jako purpurové vlákno kolem zlatého předena. Kameny pro tuto čakru jsou buď nachové, nebo stříbro bílé. Tato čakra představuje Neprázdný (Non-Void) a přeměňuje nefyzické informace na vědomí (např. chanelling, automatické psaní a práce s duchy učiteli). Pokud je čakra vyvážená, přináší plné nasazení ve prospěch smyslu života.

Další na hara linii je také jedna z hlavních čaker a to čakra dětské žlázy brzlíku (thymické). Barva tohoto centra je akvamarínová, světle modrá a spojuje hara linii s linií Kundalíni. Dává nám spojení s našimi emocemi. Na fyzické úrovni ochraňuje imunitní systém, který zcela evidentně podléhá vlivu emocí, na emocionální úrovni odpovídá za naši chuť do života. Podněcuje naši hnací sílu, aby realizovala náš smysl života a při léčení má schopnost zlepšit stav nebo vyléčit většinu příčin nemocí.

Pod ní na bránici těsně nad solárním plexem je brániční čakra. Její barva je limetková zelená a aktivují ji některé zelené nebo žlutozelené kameny. Symbolizuje vyčištění překážek na životní cestě, čistí celou hara linii a toto čištění může být hluboké a emocionální. Někteří léčitelé ji nazývají také „odpadní čakra“ nebo 'dávící čakra' - proces sice pozitivní, ale ne zrovna příjemný... Jo ho ale třeba akceptovat a nebránit se mu.

Další centrum je hara čakra, vlastně samotná hara. Nachází se asi 6-7 cm pod pupkem, nad sakrální Kundalíni čakrou. Její barva je zlatá až oranžovo hnědá, ale během léčení se dokáže změnit až na ohnivou červenou. V Asii v tomto bodě začíná každá práce s energií, protože symbolizuje spojení energie s tělem a zřídlo životní síly. Zásobuje naši vůli přežít energií ze zemské čakry a odpovídá za sílu, moc, životaschopnost a regenerační schopnost.

Po ní přichází čakra perinea. Nachází se v blízkosti konečníku. Je to brána, kterou se do těla dostává čchi energie ze země a sbírá a skladuje se v hara čakře. Čchi kung tuto čakru nazývá „brána života a smrti“. V této čakře je zakotven náš smysl života a spojení s fyzickou realitou. Barva této čakry je rubínová nebo kaštanová a aktivuje ji jen několik kamenů.

Za koleny se nacházejí dvě menší čakry - pohybové čakry. Řídí náš pohyb vpřed na životní cestě. Lidé, kteří při naplnění svého smyslu života mají problémy, mohou mít bolesti v kolenou. Barva je tmavě zelená nebo žlutohnědá a takové kameny ji i aktivují.

Na chodidlech se nachází další pár čaker - zemnící čakry (Číňané jim říkají „bublající vřídla“). Jejich barva je hnědá a přeměňují náš smysl života na jeho fyzickou manifestaci.

Poslední hara čakra se nachází pod námi v zemi, tak hluboko, jak jen dokážeme zazemnit. Jmenuje se zemská čakra a zakotvuje hara linii v zemi. Její barva je leskle černá a aktivují ji některé černé kameny. Zakotvuje nás do naší doby, a času a spojuje s naší planetou. Mění náš smysl života na jeho „pozemskou“ manifestaci. Odvádí balast a kotví nás v realitě.

Z NAŠÍ NABÍDKY

HLEDEJ

text v článcích zboží v obchodě

PŘIHLÁŠENÍ

REGISTRACE

Zde se můžete zaregistrovat.
© 2008-2023 Milan Vojtíšek    E-mail: lastura@lastura.cz