.
   
sobota 30. září
svátek slaví Jeroným, Ráchel , zítra Igor, Ivar
 
autor Lastura.cz

Voda

11.03.2010

Energie vody je proudící nebo klidná. Reprezentuje zimu, ono roční období, kdy se živost stáhne do podsvětí, a životní síly dřímají v semenech. Vodě je přiřazena tmavá noc a sever. Jejími barvami jsou modrá a černá. Energie vody vede do hloubky.

Voda Symbol elementu Voda


symbol   modrý trojúhelník postavený na vrchol
barva   modrá, černá
živel   tekutý
energie   receptivní, přijímající
vlastnost   plynoucí, láskyplná
znamení   štír
patron (křesťanský)   sv. Jan
bytosti zde přebývající   rusalka (undina)
světová strana   západ
roční období   podzim

Druhým elementem zrozeným v aktu stvoření je voda. Vodní element je reprezentován dolů směřujícím trojúhelníkem. To znamená že je složený ze tří principů, vrchol trojúhelníka míří dolů a proto je Voda považována za méně prchavou a proto spíše fixní v porovnání s elementem Ohně. Přesto má tento element pro svůj pohyb k dispozici tekutost. Tato informace je symbolizována tím, že tento trojúhelník, i když ukazuje dolů, není přerušen žádnou čárou (na rozdíl od symbolu Země).

Element Vody je popisován jako stahující, chladný, vlhký a magnetický. V pozitivní polaritě působí vodní element na vytvářecí aktivity organismu, neboli na metabolismus. V negativní polaritě působí rozkladné a rozpouštěcí procesy, známé pod názvem katabolismus.

V laboratoři je Voda druhou universální substancí, se kterou se setkáváme ve všech třech říších. Ve skutečnosti je element Vody ukryt uvnitř elementu Ohně. Vodní element může být zformován z elementu ohně pomocí procesu známého jako oxidace. Tato nová substance, zrozená ze smrti svého sourozence, se ve svých vlastnostech podstatně liší od původní substance.

Skutečnost, že ze smrti jednoho elementu je zrozen element jiný, je velmi zajímavá. Alchymie však tomuto učí. Říká, že elementy nejsou stálé, ale neustále se transmutují jeden ve druhý, tak jako zima se transmutuje na jaro a jako povadlé keře vinné révy vyhánějí nové listy a vytvářejí ovoce pro podzimní sklizeň.


Základní elementy:
Oheň, Voda, Země, Vzduch

Další elementy:
Ákáša, Kov

Viz symboly elementů.

Z NAŠÍ NABÍDKY

HLEDEJ

text v článcích zboží v obchodě

PŘIHLÁŠENÍ

REGISTRACE

Zde se můžete zaregistrovat.
© 2008-2023 Milan Vojtíšek    E-mail: lastura@lastura.cz