.
   
pátek 22. září
svátek slaví Darina, Moris , zítra Berta, Lina
 
autor Lastura.cz

Země

04.11.2010

Element země má soustředivou, přijímající energetickou kvalitu. Jeho barvami jsou žlutá a hnědá. Dobou země je pozdní odpoledne a pozdní léto, ony fáze, v nichž příroda ukazuje svou vřelost, plnost, bohatost a hojnost. Země reprezentuje „střed“ a není ani jin ani jang.

Země Symbol elementu Země


symbol zelený trojúhelník postavený na vrchol
barva hnědá, žlutá
živel stálost
energie receptivní, přijímající
vlastnost plodná, stabilizující
znamení býk
patron (křesťanský) sv. Lukáš
bytosti zde přebývající gnóm
světová strana sever
roční období zima

Symbol sděluje, že je element vytvořen ze tří principů, je fixní, protože vrchol trojúhelníka ukazuje dolů, horizontální linie v jeho spodní třetině říká, že přichází ve dvou formách, prchavé a pevné a umístění horizontální linie říká, že množství volatilní substance je menší, než množství substance pevné.

Hermetická tradice uvádí, že tento element, stejně jako element Vzduchu, není opravdovým elementem. Ve skutečnosti je sestaven pomocí dominantních vlastností - suchosti a chladu, převzatých z původních elementů Ohně a Vody.

Uvážíme-li, co bylo řečeno o předchozích třech elementech i o třech principeh, dojdeme k nevyhnutelnému závěru, že zemní element je svou povahou tetrapolární.

To proto, že je vytvořen pomocí předchozích tří elementů. Díky jeho specifické vlastnosti - zpevňování - dostávají ostatní tři elementy formu. Tato vlastnost je však omezená, protože se zrodem elementu Země jsou zrozeny prostor, míra, váha a čas.

V laboratoři může být tato zemitá substance obdržena v kterékoli z říší přírody. Správné manipulace s touto substancí, poté, co do ní byly umístěny ještě ostatní tři, jsou začátkem Velkého i Malého Díla.


Základní elementy:
Oheň, Voda, Země, Vzduch

Další elementy:
Ákáša, Kov

Viz symboly elementů.

Z NAŠÍ NABÍDKY

HLEDEJ

text v článcích zboží v obchodě

PŘIHLÁŠENÍ

REGISTRACE

Zde se můžete zaregistrovat.
© 2008-2023 Milan Vojtíšek    E-mail: lastura@lastura.cz