.
   
pátek 22. září
svátek slaví Darina, Moris , zítra Berta, Lina
 

Čakry

29.07.2010

Čakra = kolo
sanskrt: cakraṃ चक्रं

označuje různé energetické víry v našem éterickém těle

popisek

Čakry jsou víry, kterými energie proudí jak z těla, tak do těla. Když jsou vyvinuté, točí se jako větrníky. Většina literatury se zmiňuje o sedmi hlavních čakrách, ale ve skutečnosti máme stovky čaker po celém těle. Každý akupunkturní bod je vírem energie a tedy čakrou. Energie, která pohání tyto víry, pochází z různých zdrojů; jedním je naše vlastní kundalíni neboli evoluční energie, druhým je naše vnitřní duchovní síla. Tyto energie přicházejí z vnitřku našeho těla a proudí ven čakrami.

Čakry energii také přijímají. Energii lze přijímat od druhých lidí, ať už jemně a nepozorovaně, nebo vědomě. Když nám druzí odsávají energii, můžeme se cítit velmi oslabeni v určité čakře. Když nám energii posílají, můžeme se cítit bombardováni. Čakrami může do našeho těla proudit také energie duchovní prána, a ostatní energie kolem nás (žijeme v oceánu energií).

Méně vyvinutí lidé mají tendenci energii spíše přijímat než vysílat. Nemocní a slabí lidé vysávají energii z lidí silnějších a vyvinutějších. Slabým lidem, na které energie druhých silně působí, a proto ji odčerpávají, říkáme pijavice nebo energetičtí upíři. Čerpání energie od druhých nám může sice pomoci při léčení a obnovování sil, ale můžeme to dělat jedině v případě, že s tím osoba, která energii dává souhlasí. Je úžasné, jsme-li schopni poskytnout energii druhým. Dávání energie je součástí našeho zvyku navštěvovat nemocné nebo deprimované přátele. „Dáváme“ energii ze svých čaker do jejich, abychom jim pomohli. Dávání nás posiluje.

Je-li z nás však energie vysávána, oslabuje nás to. Jsou lidé, kteří běžně vysávají energii druhých, místo aby si vyvinuli energii vlastní; tyto lidi můžeme oprávněně nazývat pijavicemi. Každý člověk se musí naučit získávat životní energii z přírody, ze Země nebo z vesmíru, ale nikdy z jiných lidí (viz 2010 co nás čeká a nemine)!

Lidé, kteří nejsou dostatečně duchovně vyvinutí, mohou být bezbranní proti negativním silám. Negativní energie proudí do jejich čaker a oni se pak cítí ještě hůře a jednají ještě negativněji.

U vyvinutých lidí proudí čakrami více energie ven než dovnitř. Jejich čakry se podobají rozkvetlým květům. Jejich energie vyzařuje z jejich čaker a spojuje se s energií Boží a pak se opět vrací do jejich těla jejich rukama a nohama (někdy také jinými částmi těla).

Ve věku Vodnáře se náš vývoj urychluje; procházíme mnoha různými náladami a způsoby existence, které se vztahují k různým čakrám. Čakry vám pomohou pochopit různé energetické frekvence, které řídí naše tělesné, citové, duševní a duchovní stavy. Během procesu očišťování zjistíte, že vaše problémy z tohoto nebo z jiných životů mohou být zablokovány na různých úrovních. Můžete také odhalit radostné zážitky, které nebyly asimilovány ani uvolněny do vašich buněk. Občas budete mít strach z budoucnosti.

Začínajícím studentům se doporučuje, aby nechali svou energii proudit přímo před sebe, místo aby se snažili roztočit ji. Často nejsou všechny korunní plátky plně vyvinuté a víření rozptyluje energii.

Z NAŠÍ NABÍDKY

HLEDEJ

text v článcích zboží v obchodě

PŘIHLÁŠENÍ

REGISTRACE

Zde se můžete zaregistrovat.
© 2008-2023 Milan Vojtíšek    E-mail: lastura@lastura.cz