.
   
středa 18. září
svátek slaví Kryštof, Ariana , zítra Zita, Konstantýn
 
autor Lastura.cz

Srdce

19.01.2010

Srdečněcévní onemocnění jsou celosvětově nejčastější příčinou úmrtí obyvatel planety. Srdečněcévní choroby stále spojujeme s vyšším věkem. To je ale omyl. Na problémy se srdcem můžeme zadělat svým dětem již před narozením.

V současné době se podstatně snižuje stáří nemocných srdečněcévního systému a pacienti středního a mladšího věku nejsou výjimkou. Dokonce jsou případy, kdy i nenarozené miminko má již v prenatálním věku aterosklerotické pláty v cévách.

Hlavní příčinou je jednostranná a málo kvalitní výživa populace, hlavní potravou „náctiletých“ je často bageta a cola z automatu. Svoji roli hraje také psychický stres a dědičné předpoklady.

Lékaři doporučují zařadit do jídelníčku více syrové zeleniny a ovoce, ryb, přírodních a přírodně upravených potravin a aktivního odpočinku. Omezit produkty rychlého občerstvení jako bagety, hamburgery apod.

Takže za své zdraví je víceméně zodpovědný každý sám.

Civilizačními chorobami jsou mnohem více ohroženi muži. Po čtyřicátém roku života např. postihují především je. Obranu našli norští vědci hlavně v pohybu. Doporučuje se proto pánům, kteří se ocitnou na prahu tohoto nebezpečného věku denně půlhodinovou jízdu na kole.


Bez ohledu na původ dysfunkce srdce, křemík jeho funkci velice zlepšuje. Obecně pro dysfunkce srdce platí nedostatek hořčíku a samozřejmě spolu s tím i vitamín E, ale často i dalších prvků jako vápníku a křemíku.

Při bušení srdce, arytmii, tachykardii vždy podávat hořčík, vápník, vitamín E a vitamín B6. Nepravidelnou činnost srdce způsobuje obyčejně i nedostatek draslíku. Bušení srdce často znamená i nedostatek železa.

Při nemocích srdce a krevního oběhu by se měly chybějící prvky dodávat z organických zdrojů, hlavně ze zdrojů obsahujících dostatek vápníku a hořčíku. V maximální možné míře jíst česnek.

Nemocný se srdeční chorobou, který dostane denně 500 mg hořčíku pocítí ihned zlepšení a hladina cholesterolu se do měsíce upraví na normu.

Vliv nedostatku minerálních látek na srdce i na celkové zdraví dokazuje i to, že místa s měkkou vodou mají automaticky o 35 % chorob více než místa s tvrdou vodou.

Nemocný se srdečními chorobami nesmí solit.


Na srdeční potíže pomáhají tyto bylinky:

Bobkovišeň lékařská - homeopatie na srdeční kašel

Brambořík nachový - na srdeční neurózy

Čeměřice černá, čeměřice zelená, čičorka pestrá, hlaváček jarní, janovec metlatý, komonka královská, konvalinka vonná, kýchavice bílá, oměj šalamůnek.


Pšeničné klíčky pro posílení srdce
Srdeční čaj

HLEDEJ

text v článcích zboží v obchodě

PŘIHLÁŠENÍ

REGISTRACE

Zde se můžete zaregistrovat.
© 2008-2024 Milan Vojtíšek    E-mail: lastura@lastura.cz