.
   
pátek 22. září
svátek slaví Darina, Moris , zítra Berta, Lina
 

Křišťál

18.06.2012

Český název: křišťál, křemen
Latinský název: quartz

popisek

Vlastnosti: projektivní i receptivní kámen, přiřazen planetě Slunce, Měsíci a elementu ohně a vody. Symbolizuje světlo na Zemi, jeho očistnou a léčivou energii.

Je to univerzální, nejúčinnější léčivý krystal na světě, velmi silný zesilovač energie, jenž energii pohlcuje, uvolňuje a reguluje, uvádí ji do naprosté harmonie. Působí jako katalyzátor, který urychluje výměnu energií, přičemž negativní odebírá a pozitivní doplňuje.

Povzbuzuje psychiku, jasnozřivost, samostatnost, pomáhá sebezdokonalení, ochraňuje před vším zlým a negativním, zvyšuje naše duchovní síly, harmonizuje, odstraňuje bloky a stává se zrcadlem naší duše, čistí a chrání auru, zajišťuje klidný spánek. Vyrovnává, čistí a chrání auru, odstraňuje zábrany a blokády brzdící volný tok energie. Do duše vnáší jasno a čistotu. Nabíjí nás neustále novou energií, novou silou.

Zbaví nás nespavosti a postará se o příjemné sny, pokud ho umístíme na noční stoleček. Do snů vnese jasno a pozitivní energii, pokud se v noci nachází v naší blízkosti.

Odstraňuje škodlivé elektromagnetické záření, čistí geopatogenní zóny.

Užití: síla, ochrana, meditace, harmonie, léčení. Při meditaci dokáže odfiltrovat všechny rušivé vlivy. Lze ho použít jako regulátor pro ostatní kameny.

Léčebné účinky:
Je vhodný na všechny zdravotní problémy, včetně problémů duše.
Křišťál nabíjí tělo pozitivní energií, vitalitou a silou. Léčí a mírní bolesti, popáleniny a kožní onemocnění - pro tento účel si umývejte rány léčivým elixírem z Křišťálu. Používá se i k zastavení krvácení. Čistí a léčí cévní systém, ledviny, podporuje látkovou výměnu a trávení, pomáhá zbavovat tělo jedů, nečistot a škodlivin. Pití léčivého elixíru z Křišťálu po doušcích na lačno skvěle pomůže při průjmech a žaludečních nevolnostech. Působí nejen preventivně, ale i léčebně při nádorových onemocněních. Pomáhá při migréně. Pomocí Křišťálu máme možnost ještě v počínajícím stádiu spolehlivě určit bloky a oblasti, které nejsou zdravé. Tiší bolesti hlavy a zubů, neurologické a střevní potíže, nevolnosti, podporuje zažívací trakt, posiluje imunitu, uvádí tělo do rovnováhy, zvyšuje laktaci.

Čakry:
7. čakra - působí na korunní čakru a ostatní čistí
3. čakra - v pupečním centru působí na zažívací ústrojí
4. čakra - v srdečním centru působí na srdce, na krevní oběh a plíce
5. čakra - v místě hrdla pozitivně působí na funkci štítné žlázy

Znamení zvěrokruhu: Lev, Kozorožec, Rak, Ryby

Barvy: čirý

Naleziště: naleziště po celém světě

Technický popis: silikát, křišťál je bezbarvá a dokonale čirá odrůda křemene, průhledný, skelného lesku, bez štěpnosti.

Stupeň tvrdosti: 7

Z NAŠÍ NABÍDKY

HLEDEJ

text v článcích zboží v obchodě

PŘIHLÁŠENÍ

REGISTRACE

Zde se můžete zaregistrovat.
© 2008-2023 Milan Vojtíšek    E-mail: lastura@lastura.cz