.
   
středa 22. května
svátek slaví Emil, Rita , zítra Vladimír, Vladimíra
 
autor Lastura.cz

fénix

Fénix – bájné zvíře, které najdeme v mytologii, v pohádkách, v moderních sci-fi filmech a tak dále.

V evropských bájích je znakem slunce, na konci každého dne zemře v plamenech a ráno opět povstane z popela, takže si jej staří Evropané pojili se sluncem, které večer zapadá a ráno vychází. Je také silným symbolem znovuzrození, lidské síly, vzkříšení, odchod ze starého světa a zrod nového, začátek a konec, nekonečno nebo symbol věčnosti.

popisek

Symbolizuje výhru života nad smrtí, takže jej často nosí lidé, kteří unikli smrti ze spárů, například překonali zlou nemoc či vážné nehody.

Je také symbolem nesmrtelnosti, ve kterou věří zejména východní filozofie. Fénix vzplane sám, na hranici, kterou si sám vybuduje z vonných větévek. Jeho tělo shoří a druhého dne se z vlastního popela opět narodí a tak to probíhá po dobu 500 let, tak dlouho bájný pták žije.

Nosí jej milovníci pohádek, ti co věří v magii a říši kouzel. Je symbol elegance, cti, křehkosti, krásy, dobroty. Kromě toho je velmi významným symbolem čistoty, protože každodenní vzplanutí značí očistu, proměnu ohněm.

4923
Warning: getimagesize(/obr_nahled/kote.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/107332/virtual/www/w23/funkce_obchod.php on line 185
Seřadit dle: Název Kód Cena Rozměry   
   

 
strana 1
 
strana 1
Počet zobrazovaných položek na stránku:

HLEDEJ

text v článcích zboží v obchodě
© 2008-2024 Milan Vojtíšek    E-mail: lastura@lastura.cz