.
   
neděle 2. června
svátek slaví Jarmil, Jaromil , zítra Tamara, Kevin
 
 VÍCE INFORMACÍ: 28404
Skarabeus, Bůh Cheprer z přírodního písku a pryskyřice

Léčivý orgonit na stojánku.

Přírodní, bez glitrů.

Rozměry: 155 × 15 mm (průměr × výška)

Účinný dosah orgonitu je 22 m.

Hmotnost: 300 g včetně obalu.

Výrobce: LASTURA

655.00 Kč
ks
Skladem je 1 ks.
Uvedené ceny jsou včetně DPH (nejsme plátci DPH).
 

Léčivý orgonitový tácek je překrásná a především užitečná dekorace.

Nejen že Vám perfektně vyčistí a zharmonizuje prostředí a odstraní geopatogenní zóny ve svém dosahu, který je 22 m kolem sebe, ale také vyzařuje celé spektrum léčivých energií s vysokými vybracemi, které vás budou neustále léčit a hýčkat.

Slouží rovněž pro čištění a aktivaci vody (nahrazují spinování vody). 2 litry vody budou zcela upraveny za cca 15 až 20 minut. Takto upravovat můžete i jiné nápoje, ale i potraviny. Orgonit můžete za tímto účelem umístit do chladničky nebo do místa, kde uskladňujete potraviny. Dále orgonit můžete umístit k čajům, bylinkám apod., ale i k lékům pro odstranění vedlejších účinků a zlepšení jejich léčivých vlastností.


Tento luxusní orgonit tvoří pryskyřice probarvená glitry, hliníkové špony, několik přírodních křišťálů a speciální léčivý energetický symbol. Povrch je opatřen patinou. Plastový stojánek s povrchovou úpravou imitující dřevo je součástí balení.


Skarabeus byl ve starověkém Egyptě uctíván jako symbol slunečního cyklu a představoval znovuzrození nebo stále se opakující vzkříšení. Proto se vyrábělo mnoho amuletů s jeho podobou, kterým lidé přikládali velkou moc.

Posvátný skarabeus

Skarabeus (česky vruboun posvátný) je jeden z nejběžnějších druhů hmyzu v Egyptě. Jako posvátný symbol byl uctíván již v Archaické době. V egyptském jazyce má tento brouk označení cheper, což je zvukově velmi podobné slovu cheprer (vznikat, stát se), proto jsou mu velmi často přisuzovány významy znovuzrození a vznikání. To ještě posiluje jeho chování. Skarabeus totiž svýma předníma nohama neustále před sebou válí kuličku trusu, což napodobuje pohyb slunce. To se na obloze přesouvá z východu na západ, poté co sluneční bůh vystoupí ráno z temnot.

Egypťané navíc věřili, že skarabeové jsou pouze samičky, které se zrodily samy ze sebe a vytvořily slunce. Semeno prý ukládají do kuliček, které tlačí před sebou a z nich se následně rodí mláďata. Skarabeus vzniká ze svého vlastního rozkladu, proto byl symbolem znovuzrození. Z toho důvodu mu nechal faraon Amenhotep III. v Karnaku vztyčit pomník poblíž posvátného jezera.

Pomocník při cestě do podsvětí

Skarabeus, jakožto symbol reinkarnace, měl velký význam při cestě do podsvětí, proto byl často vkládán do hrobů společně s mrtvými. Další analogií skaraba je jeho podobnost se srdcem. To dává člověku možnost žít a podle starých Egypťanů řídilo zbytek těla a to jak pohyby, tak smyslovou činnost. Proto se pak také často okřídlení skarabeové ukládali mumiím na srdce a na jejich spodní straně byly vyryty věty z 30. kapitoly Knihy mrtvých. „Ó, mé srdce, ty nejvnitřnější části mé bytosti! Neobracej se proti mně jako svědek před tribunálem. Neboť ty jsi bůh, který je v mém těle, můj stvořitel, který udržuje mé údy.“

Hmyz mezi bohy

Egypťané jsou jediným národem, který zařadil hmyz mezi božstvo. Vyráběly se různé amulety nebo se jeho podoba vyrývala do drahých kamenů a jejich nošení přinášelo bohatství, štěstí a ochranu před zlem. Často se nosil na krku nebo byl vsazován do prstenů. Patří k nejčastějším archeologickým nálezům, což dokládá jeho důležitost. Sošky se vyráběly z kamene, z vápence, ale také ze zlata a drahých kamenů.

Skarabeus byl natolik uctívaný, že se dočkal i své zbožštělé podoby. Bůh představující vycházející slunce zrozené ze země, se nazýval Cheprer a byl ztělesňován jako skarab nebo jako člověk, který měl místo obličeje tohoto brouka. Byl bohem věčného znovuzrození a představoval prvního demiurga, který vznikl sám ze sebe a stvořil slunce. Symbolizoval také cestu reinkarnace, tedy zrození člověka, jeho přeměny a následně smrt a znovuzrození v záhrobí. Cheprer představoval vycházející slunce a byl uctíván společně s bohy Harchtejem (slunce v nadhlavníku) a Atumem (zapadající slunce).

 
Záložky: léčivé tácky se stojánkem, orgonity, přírodní z písku, skarabeus

Použité barvy:  

HLEDEJ

text v článcích zboží v obchodě

PŘIHLÁŠENÍ

REGISTRACE

Zde se můžete zaregistrovat.
© 2008-2024 Milan Vojtíšek    E-mail: lastura@lastura.cz