.
   
pátek 12. dubna
svátek slaví Julius, Julián , zítra Aleš. Norma
 
autor Lastura.cz

Zelená barva

01.02.2011

Odpovídá čtvrté čakře.

popisek

Zelená barva se v přírodě vyskytuje nejvíce, je pokládána za neutrální faktor. Záření zelené barvy symbolizuje rovnováhu a harmonii a je důležité pro nervový systém a celkový dobrý zdravotní stav, neboť posiluje nervy, uklidňuje a dodává novou energii. Podporuje vnitřní klid a uvolnění, její účinek je relaxační a uklidňující.

Zelená je barvou koncentrace. Působí harmonizačně, snižuje bolest, neutralizuje. Působí proti nemocem jako je bronchitida, dávivý kašel. Pozitivní vliv má na relaxaci a detoxikaci těla. Osoby s přebytkem zelené barvy mohou trpět letargií, ztrátou motivace a starostlivostí.

Je známo, že listová zeleň (chlorofyl) může člověku až do stáří osvěžovat pleť a dodávat mladistvou sílu tím, že brání ukládání degenerativních látek. Listová zeleň, stejně jako zelené světlo je pokládáno za účinný omlazující prostředek!


Terapeutické využití v color terapii:
Zelená se dobře osvědčila při nervových potížích, pakostnici, bronchitickém kataru a černém kašli. Mimoto působí pozitivně na tvorbu kostí, posiluje kůži a účinkuje proti seboree a akné.

Zelená zmírňuje srdeční bolesti, působí kompenzačně při vysokém tlaku, projevech vyčerpání a malátnosti. Užívá se také při vředech, cystách a očních onemocněních. Rovněž poruchy spánku se dají pomocí zelené barvy příznivě ovlivnit.


Barevná terapie.
Odpovídá čtvrté čakře.

Přehled barev.

Působení:

  • ničí zárodky
  • uklidňuje
  • uvolňuje
  • regeneruje kůži
  • snižuje krevní tlak
  • pomáhá při tvorbě a regeneraci kostí
  • posiluje nervovou soustavu

U této barvy neexistují nežádoucí účinky a aplikace.

HLEDEJ

text v článcích zboží v obchodě

PŘIHLÁŠENÍ

REGISTRACE

Zde se můžete zaregistrovat.
© 2008-2024 Milan Vojtíšek    E-mail: lastura@lastura.cz